5. Levent için anlaştılar

5. Levent için anlaştılar

KiPTAŞ ve Torunlar GYO ortak konut projesi için iş birliği yaptı. KİPTAŞ ve Torunlar GYO, 1 milyar 800 milyon liralık yatırımla hayata geçirilmesi planlanan “5. Levent” projesi için iş birliği yaptı. Torunlar GYO’dan yapılan açıklamaya göre, TEM Alibeyköy kavşağında farklı maliklere ait 516 bin metrekare arazi üzerinde yer alacak olan ve KİPTAŞ tarafından kentsel dönüşüm planlaması yapılan “5. Levent” projesi, Torunlar GYO tarafından hayata geçiriliyor. 1 milyar 800 milyon liralık yatırım tutarıyla 2017 yılında tamamlanması planlanan projede, yaklaşık 4 bin konut, zengin sosyal donatı alanlarına sahip üniversite eğitim alanı, 4 bin metrekare cadde konseptinde ticari ünite, 2 okul, 2 cami ve 50 dönümlük de koru yer alacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen KİPTAŞ Genel Müdürü ismet Yıldırım, KİPTAŞ’ın, İstanbul’un konut sorununa çözüm bulmak, niteliksiz ve plansız yapılaşmaları önleyerek modern, yaşanılabilir ve güvenilir çağdaş yaşam alanları üretmek amacıyla kurulduğuna işaret ederek, bu konuda önemli bir dönüm noktası olacak “5. Levent” projesini hayata geçirmenin heyecanı içinde olduklarını bildirdi. Söz konusu projenin arazi geliştirme çalışmalarına 2011 yılında başladıklarını hatırlatan Yıldırım, şöyle devam etti: “içinde, vakıf, istanbul Büyükşehir Belediyesi ve şahıslara ait araziler ve bu alanlar üzerine kurulmuş sağlıksız bir yapılaşma içinde yaşayan vatandaşlarımızın evlerinir bulunduğu proje alanımızı tüm taraflarla anlaşarak başarıyla bir araya getirdik. Bu proje sayesinde 4 bloktan oluşan ayrı bir parselde 400 vatandaşımız da modem ve güvenli bir yaşam alanına kavuşmuş olacak. İstanbul için örnek bir proje olacağına inandığımız bu büyük kentsel dönüşüm ve modernleşme projesinin kentimize hayırlı olmasını dilerim.”

Levent artık batıya doğru büyüyor

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun da şu ifadeleri kullandı: “Levent’e, yeni bir halka ekliyoruz. 90’lı yıllarda konut, rezidans, ofis ve AVM yatırımları ile hızla gelişen Levent semtleri artık Maslak ve Beşiktaş yönüne doğru büyümesini tamamladı, batıya doğru büyüyor. Biz de bu bölgenin devamında yer alan çok değerli bir lokasyonda 5. Levent’i inşa ediyoruz. Modern kentleşme adına örnek bir proje olması ve Levent’lerin misyonunu devam ettirmesi nedeniyle projemize 5. Levent adını vermeyi uygun bulduk.” (Ticari Hayat)

Previous Ankara Etimesgut Ahimesut Mahallesi’ne 20 dönümlük orman
Sonraki Kayseri TKN Yonca projesi

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Mistral İzmir’in Temelleri Atıldı

İzmir’in önde gelen işadamları tarafından oluşturulan Mistral Yapı’nın prestij projesi ‘Mistral İzmir’in temelleri atıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yıldız Entegre Mobilya Fuarı’nda yerini aldı

Türkiye’nin ağaç sanayiinde lider firması Yıldız Entegre, 22-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Intermob 19’uncu Uluslararası Mobilya Yan Sanayii, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojileri Fuarı’nda en yeni ürünleriyle yer alıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Hilti Türkiye’den 2015 Değerlendirmesi

Ülkemiz son yıllarda inşaat sektöründe büyük gelişmelere ev sahipliği yaptı.

Firma Haberleri

Eminevim’den Antalya ve İzmir’e 2 yeni şube

Emin Şirketler Grubu bünyesinde bulunan ve insanımızın faizsiz ev sahibi olmasını sağlayan Eminevim, Şubelerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kurum: Konutta Balon Yok Sorun Bölgesel

Konutta arz fazlası eleştirilerine cevap veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Konutta arz fazlası yok, sorun bölgesel” dedi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Hamit Demir: “Faiz Oranlarındaki İndirim Yeterli Değil”

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, TÜİK rakamlarıyla ilgili olarak faiz oranlarında indirimlerin devamının gelmesinin gerektiğini söyledi.