30 yıldır hiç iş kazası yaşanmayan işletme Canpa

30 yıldır hiç iş kazası yaşanmayan işletme Canpa

İnşaat sektörünün önemli bir parçası olan yalıtım alanında 30. faaliyet yılını dolduran bir Türk firması, bu uzun sürede yaptığı işlerde “sıfır iş kazası” ile bir rekoru elinde bulunduruyor.

Küresel çapta da son derece önemli bir konuma erişen Türk inşaat devlerinin vazgeçilmez çözüm ortağı olan Canpa 30. kuruluş yıl dönümünü kutlarken, gerçekleştirdiği konut, hastane, köprü, baraj, havalimanı, AVM gibi büyük projelerin yalıtım işlerinde hiç iş kazası yaşanmayan yegâne firma olarak öne çıkıyor.

Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, yalıtım sektörünün, inşaatla birlikte son yılların en hızlı büyüyen sektörü olduğunu belirtti. Özcan, hızla büyüyen inşaat sektörünün, güvenlik ve tasarruf açısından doğru ve başarılı yalıtım ihtiyacının öne çıktığını ifade etti. Bu ihtiyaca başarıyla yanıt vermesinin Canpa’yı inşaat devlerinin ve marka projelerinin vazgeçilmez çözüm ortağı haline getirdiğini belirten Özcan, firma olarak yaptıkları işlerin kalitesi kadar, işi yapan personelin iş güvenliğine de en üst düzeyde önem verdiklerini ifade etti. Özcan “Canpa 30 yılda tek bir iş kazası yaşamadı. Bu da yaklaşık 7.500 iş günü demektir. Canpa olarak, yaptığımız işin kalite sorumluluğunun yanı sıra işçilerimizin güvenliğinin sorumluluğunu almaktan da gurur duyuyoruz. Yaptığımız işin kalitesi bizim için hayati önemde. Ama iş güvenliği ve işçi sağlığı da en az bu kadar önemli. Bu da bize 30 yılda hiç iş kazası yaşamayan bir işletme olmanın haklı gururunu yaşatıyor” dedi.

-Canpa’nın iş güvenliği filmi dünyada izlenme rekoru kırıyor…
Bu arada Canpa çalışanları, yaşanan iş kazalarına duyarlılığı artırmak, bu konuda bilinçlenmeye katkı ve iş güvenliği önlemlerinin önemi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Canpa’nın 30. Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan iş güvenliği eğitim filminde sadece Canpa çalışanları rol aldı. İnternette izlenme rekoru kıran video, beş ayda yarım milyon tıklama sayısına ulaştı. Beş yüz bin kişi tarafından izlenen bu video, iş güvenliği konusunda dünyada en çok izlenen yayın oldu.
-“Yalıtımın doktorları”…

1985’ten bu yana gelen tecrübesi ile her türlü bina tipine, temelden çatıya yalıtım işlerinde uzmanlaşan Canpa, “marka projelerin yalıtımcısı” ve Canpa ekibi, “yalıtımın doktorları” olarak anılıyor. Hızlı kentleşme paralelinde artan konut talebi ve yol, köprü, baraj, havalimanı gibi “mega” projelerle inşaat son yılların en hızlı büyüyen sektörü olurken, güvenlik ve tasarruf açısından öne çıkan doğru ve başarılı yalıtım ihtiyacı Canpa’yı, inşaat devlerinin vazgeçilmez çözüm ortağı haline getirmiş bulunuyor. Engineering News Record Dergisi tarafından açıklanan Dünyanın En Büyük 250 İnşaat Firması listesine giren 42 Türk şirketinden 33’ü, yalıtımda Canpa ile çalışıyor. Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, bu başarının sırrını “doğru malzeme, doğru detay ve doğru uygulama” şeklinde açıklarken, “Sadece 30 yıllık firma olmakla değil, en büyüklerin tercihi olmakla gurur duyuyoruz” diyor.

Previous 5Yüz60 Kurtköy'de faizsiz 100 ay vade
Sonraki Peli Parke ihracata hız verecek

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Çilek’ten 50’ye varan indirim

Bebek, çocuk ve genç odası denince akla gelen ilk marka Çilek, birbirinden eğlenceli ve renkli ürünlerine 50’ye varan indirim uygulayarak miniklerin karne heyecanına ortak oluyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

İstanbul’un merkezinde arsa üretmek imkansız hale geldi

Türkiye’nin tek emlak programı Emlak Ekspresi’nde Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Çetinsaya ve Emlak Uzmanı Rodi Kayım’ı konuk eden Hakan Ural, konuklarıyla marka projelerin avantajlarını ve kentsel dönüşüm

Firma Haberleri

Mitsubishi electric klima sistemleri yaz kampanyası

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, yeni bir yaz kampanyasına* imza attı.

Firma Haberleri

Ziraat Bankası ve Şarık Tara vergi birincisi

2014 Gelir Vergisi’nde Enka Holding kurucusu Şarık Tara Kurumlar Vergisi’nde ise Ziraat Bankası şampiyon oldu

Firma Haberleri 0 Yorum

Özsubaşı, Lüks Yaşama Çağırıyor

Aydın’da inşaat sektöründe birçok yeniliğe imza atan Özsubaşı İnşaat, yeni projesi ‘Loca Life&Deluxe’ ile Aydınlılara kaliteli ve yüksek standartlarda yaşam alanları sunuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

QBahçe, ‘Rıfat Abi’ İçin Erken Teslim Ediliyor

QBahçe’yi söz verdiği tarihten 6 ay erken teslim eden Erguvan İnşaat, erken teslimin sebebini reklam filmi haline getirdi

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.