30 yıldır hiç iş kazası yaşanmayan işletme Canpa

30 yıldır hiç iş kazası yaşanmayan işletme Canpa

İnşaat sektörünün önemli bir parçası olan yalıtım alanında 30. faaliyet yılını dolduran bir Türk firması, bu uzun sürede yaptığı işlerde “sıfır iş kazası” ile bir rekoru elinde bulunduruyor.

Küresel çapta da son derece önemli bir konuma erişen Türk inşaat devlerinin vazgeçilmez çözüm ortağı olan Canpa 30. kuruluş yıl dönümünü kutlarken, gerçekleştirdiği konut, hastane, köprü, baraj, havalimanı, AVM gibi büyük projelerin yalıtım işlerinde hiç iş kazası yaşanmayan yegâne firma olarak öne çıkıyor.

Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, yalıtım sektörünün, inşaatla birlikte son yılların en hızlı büyüyen sektörü olduğunu belirtti. Özcan, hızla büyüyen inşaat sektörünün, güvenlik ve tasarruf açısından doğru ve başarılı yalıtım ihtiyacının öne çıktığını ifade etti. Bu ihtiyaca başarıyla yanıt vermesinin Canpa’yı inşaat devlerinin ve marka projelerinin vazgeçilmez çözüm ortağı haline getirdiğini belirten Özcan, firma olarak yaptıkları işlerin kalitesi kadar, işi yapan personelin iş güvenliğine de en üst düzeyde önem verdiklerini ifade etti. Özcan “Canpa 30 yılda tek bir iş kazası yaşamadı. Bu da yaklaşık 7.500 iş günü demektir. Canpa olarak, yaptığımız işin kalite sorumluluğunun yanı sıra işçilerimizin güvenliğinin sorumluluğunu almaktan da gurur duyuyoruz. Yaptığımız işin kalitesi bizim için hayati önemde. Ama iş güvenliği ve işçi sağlığı da en az bu kadar önemli. Bu da bize 30 yılda hiç iş kazası yaşamayan bir işletme olmanın haklı gururunu yaşatıyor” dedi.

-Canpa’nın iş güvenliği filmi dünyada izlenme rekoru kırıyor…
Bu arada Canpa çalışanları, yaşanan iş kazalarına duyarlılığı artırmak, bu konuda bilinçlenmeye katkı ve iş güvenliği önlemlerinin önemi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Canpa’nın 30. Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan iş güvenliği eğitim filminde sadece Canpa çalışanları rol aldı. İnternette izlenme rekoru kıran video, beş ayda yarım milyon tıklama sayısına ulaştı. Beş yüz bin kişi tarafından izlenen bu video, iş güvenliği konusunda dünyada en çok izlenen yayın oldu.
-“Yalıtımın doktorları”…

1985’ten bu yana gelen tecrübesi ile her türlü bina tipine, temelden çatıya yalıtım işlerinde uzmanlaşan Canpa, “marka projelerin yalıtımcısı” ve Canpa ekibi, “yalıtımın doktorları” olarak anılıyor. Hızlı kentleşme paralelinde artan konut talebi ve yol, köprü, baraj, havalimanı gibi “mega” projelerle inşaat son yılların en hızlı büyüyen sektörü olurken, güvenlik ve tasarruf açısından öne çıkan doğru ve başarılı yalıtım ihtiyacı Canpa’yı, inşaat devlerinin vazgeçilmez çözüm ortağı haline getirmiş bulunuyor. Engineering News Record Dergisi tarafından açıklanan Dünyanın En Büyük 250 İnşaat Firması listesine giren 42 Türk şirketinden 33’ü, yalıtımda Canpa ile çalışıyor. Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, bu başarının sırrını “doğru malzeme, doğru detay ve doğru uygulama” şeklinde açıklarken, “Sadece 30 yıllık firma olmakla değil, en büyüklerin tercihi olmakla gurur duyuyoruz” diyor.

Previous 5Yüz60 Kurtköy'de faizsiz 100 ay vade
Sonraki Peli Parke ihracata hız verecek

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Adana Müteahhitler Birliği 10 Maddelik öneri sundu

7 Haziranda yapılacak olan genel seçimler için Adana Müteahhit Birliğinden siyasilere 10 Maddelik öneri sunuldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Seba Gacemer:Dört Yeni Proje Yolda

Sinpaş GYO, 2014 ilk yarı yıl sonuçlarını açıkladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Adana’da Müteahhitler imar bekliyor

Gayrimenkul sektörü kuruluşlarının araştırmasında Türkiye’de daire fiyatlarının en çok arttığı il olarak gösterilen Adana’da bu tırmanışın imarlı arsa sıkıntısından kaynaklandığı bildirildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Dumankaya’dan TMSF açıklaması

23/09/2016 tarihli Mahkeme kararıyla TMSF, şirketimize kayyım olarak atanmıştır. Dumankaya Grubu faaliyetlerine TMSF yetkililerinden oluşan yönetim kurulu ile devam edecektir.

Firma Haberleri

Emlakta altın çember: İstanbul, Çanakkale ve Yalova hattı

Ulaşım yatırımlarının gayrimenkulde yeni bir dönem başlatacağını söyleyen Turgay Tanes, “İstanbul, Çanakkale ve Yalova hattında büyük fırsat var” dedi

Firma Haberleri 0 Yorum

Murat Akça:Ankara’nın yeni İncek’i Karataş Mühye olacak

Büyümesini sürdüren Ankara, yapılan yatırımlar sayesinde dev bir şantiye konumuna geldi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.