3.Havalimanı inşaatında 6 milyon ton asfalt üretimi planlanıyor

3.Havalimanı inşaatında 6 milyon ton asfalt üretimi planlanıyor

Toplamda 76 milyon metrekare alan üzerine kurulumuna başlanan ve 2018 yılı ilk çeyreğinde birinci etabının açılması planlanan 3. Havalimanı inşaatında, başlangıç olarak 6 MİLYON TON asfalt üretimi ve uygulaması yapılması planlanıyor.

Geçmiş dönemlerde yurtiçi ve yurt dışında toplam 8 farklı havalimanı projesinde Benninghoven Asfalt Plentleri ve Ekipmanları ile faaliyet göstermiş olan Tekno Asfalt, İstanbul’un 3. Havalimanı projesinde de çok sayıda Benninghoven asfalt plenti ile asfalt çözüm ortağı olarak yer alıyor.

Türkiye asfalt sektörünün lideri ve Benninghoven asfalt plentlerinin Türkiye distribütörü olan Tekno Asfalt, 3. Havalimanı projesinin asfalt ihtiyacına çözüm sunuyor. Terminal binası, apron ve iki pisti kapsayan ilk etap çalışmalarının gün geçtikçe hızlandığı projede, şu anda 1 adet Benninghoven ECO 3000/240, 1 Adet Benninghoven TBA 3000/240 ve 1 adet Benninghoven TBA 4000/320 model asfalt plenti kurulup, işletmeye alınmış olarak faaliyet gösteriyor. Projenin ilerleyen aşamalarında ilave olarak 3 adet daha Benninghoven Asfalt Plentinin kurulması planlanıyor.

Asfalt plentlerinin tamamının devreye girmesiyle saatte 1500 – 2000 ton, günlük ortalamada ise toplamda 30.000 – 35.000 bin tonluk asfalt üretimi hedefleniyor. 3. Havalimanı projesi bu kapasiteler ile de, Türkiye’deki en büyük asfalt şantiyesi olma yolunda ilerliyor.

Kandahar, Erbil, Soçi, Almaata, Astana, Kahire, Herat ve Cibuti Havalimanları başta olmak üzere, son yıllarda 8 faklı havalimanı projesine çözüm ortaklığı sağlayan Tekno Asfalt, 1.3 milyon metrekare ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binasının yapıldığı 3. Havalimanı projesinde de yer alarak, sektöre liderlik etme vizyonunu devam ettiriyor.

Türkiye’de Yine Bir İlk, Yine Tekno Asfalt

3. Havalimanı asfaltlama çalışmaları sürecinde ihtiyaç duyulacak bitüm tedariği, Tekno Asfalt tarafından özel bir mühendislik çalışması sonucu projeye dahil edilen betonarme bitüm stok havuzlarından sağlanıyor. Farklı kapasiteli 16 havuzdan oluşan ve toplamda 100 bin metreküp bitümü depolayacak olan betonarme bitüm stok havuzları birbirinden bağımsız ısıtma ve kontrol sistemlerine sahip. Bu sistemler ile farklı stok havuzlarının istenilen bölümleri optimum zamanda ısıtılarak kullanıma hazır hale getirebiliyor ve fazla enerji sarfiyatının önüne geçilmiş oluyor.
Tekno Asfalt, bitüm stoklamak için en gelişmiş teknolojiyi kullanarak inşaatını tamamlamış olduğu 100 bin metreküp kapasiteli betonarme stok havuzları ile, Türkiye’de bir ilke imza atıyor.

Günde 1200 – 1600 Ton Bitum Tedariği

Toplamda 100 bin metreküp bitüm depolayacak olan betonarme bitüm stok havuzları, 3. Havalimanı şantiyesindeki asfaltlama çalışmaları tam kapasiteye ulaştığında, günde 1200 – 1600 ton bitümün, şantiye sahalarında kurulmuş ve kurulmakta olan 6 adet asfalt plentinin sürekli olarak ihtiyaç miktarı kadar bitümle beslenmesine imkan sağlayacaktır.

Previous KentPlus Yalova Wellness SPA Resort'a yabancı ilgisi
Sonraki Olimpa Park Plus 2. etapta kampanya

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Eyyubiye’nin Tapu Sorunu Çözülüyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,“Mecliste Şanlıurfa kanunu adlandırılabilecek özel bir kanun çıkartılacak. Torba yasaya yetişmedi. Meclisin açılmasının ardından yasa güncelleştirilerek sorun çözüme kavuşturulacak.”dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türker Naslı: İnşaat sektörü 2015’de yüzde 10 büyecek

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, “2014 yılında Türkiye ekonomisinin üzerinde bir büyüme ivmesi yakalayan inşaat sektörü, 2015 yılında da istikrarlı büyümenin lokomotifi olacak” ifadesini kullandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bina Yönetim Planına Dikkat

Binalarda kat maliklerinin birbirleriyle ya da bina yönetimi ile yaşadığı problemler binanın anayasası niteliğinde olan yönetim planının hiç okunmamasından kaynaklanıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

3.Havalimanının ilk yolcu salonu tamam

İstanbul’un 3’üncü havalimanının “ilk” yolcu salonu tamamlandı.

Güncel Haberler

Moskova ve Ankara inşaat konusunda işbirliği yapacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, hayali projeler ve hayali bütçe ile değil ayağı yere basan, ihtiyaca göre hizmet ürettiklerini belirtti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.