2100 m Yüksekteki Fütüristik Kapsülde Yaşam

Alpin Kapsül’ün yansıtıcı yüzeyi doğayı içine alarak yeni boyutlar kazanan görüntüler oluşturuyor.Dünyaca ünlü tasarımcı Ross Lovegrove’a yıldızların altında bir yatak fikri ile gelen Moritz Craffonara,Alpin Kapsülü’nün oluşmasına yardımcı olmuş.

8 metre genişliğinde ve özel yansıtıcı yüzeyli çift cam dış kabuğu ile fütüristik bir yaşam alanı oluşturmuştur.Yansıtıcı yüzdy sayesinde kapsülün çevresi ile bütünleşmesi amaçlanmıştır.

Tasarımcının diğer pek çok işi gibi burada da sürdürülebilirliğe önem verilerek kapsülün güneş panelleri ve özel bir rüzgar türbini ile enerji alması sağlanıyor.2100 metre yükseklikte bir alana yerleştirilen kapsül,içeriden tamamen şeffaf algılandığı için yıldızların altında uyuma fırsatı ve 360 derece panoramik görüntü sunuyor.
Bilimkurgudan bir sahne gibi gözüken kapsül ,ziyaretçiler için sıcak ve korunaklı bir ortam sunarken doğanın güzelliğini izleme fırsatı oluşturuyor.

(Kaynak:3oda1salon) 

Previous İstanbul'da Markalı Konut Sayısı Yaklaşık 400 Bin
Sonraki Birlik Parkı Yapılaşmadan Kurtuldu

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ali Samiyen’deki Maçı Torunlar Kazandı

Yılan hikayesine donen Torun Center projesinde kazanan Torunlar GYO oldu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Side’de Plakasız Tekne Tura Çıkamayacak

Manavgat’ta, Side Bottur Kooperatif Başkanlığı’nın talebi üzerine, Side Limanı’nda korsan tekneciliğinin önüne geçilmesi için

Güncel Haberler

Ankara Keçiören su kesintisi 9 Haziran 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın Keçiören ilçesinde 9 Haziran 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Zabıtasından Dilencilere Yönelik Operasyon

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan dilencilere yönelik operasyonlar artırıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Şile Turizm Merkezi Olacak

Şile’yi keşfedilmemiş bir dünya cenneti olarak tanımlayan, bölgenin önemli yatırımcılarından Tutal İnşaat yönetim kurulu başkanı İrfan Tutal, son yapılan imar çalışmalarına göre makro planda Şile için turizm yatırımları planlandığını ifade

Güncel Haberler 0 Yorum

Her 40 Saniyede 1 Emlak Satıldı

SAHİBİNDEN.COM’ un açıklamasına göre, ı Ocak – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında sahibinden.com’da 8 milyon 347 bin 481 adet emlak ilanı yayınlanırken, 791 bin 809 adet emlak satıldı veya kiralandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.