1+1 daireler yasaklanmalı mı?

1+1 daireler yasaklanmalı mı?

İnşaat sektöründe 1+1 dairelerin sayıları gün geçtikçe artıyor.

Genelde yatırım amaçlı alınarak üniversite öğrencilerine kiraya verilen dairelerin, son dönemde fuhuş amaçlı da kullanılmaya başlandığı iddia ediliyor.

Bolu’da hızla büyüyen inşaat sektöründe 1 +1 dairelerin sayıları gün geçtikçe artıyor. Genelde yatırım amaçlı alınarak üniversite öğrencilerine kiraya verilen dairelerin, son dönemde fuhuş amaçlı da kullanılmaya başlandığı iddia ediliyor. 1+1 dairelerin son günlerde fuhuş amaçlı olarak günlük kiraya verildiği dedikoduları Bolu kamuoyunda konuşulurken,Karamanlı Mahallesi Muhtarı NecatiDinçer yapılan muhtarlar toplantısında “Aile mefhumunu ortadan kaldırdığı” gerekçesiyle 1+1 dairelerinin yapımının yasaklanmasını talep etti.

Özellikle Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz yıllarda yapılan operasyonlarda fuhuş mekânlarının 1+1 evler olduğu ve kolaylıkla kiralanabildiği ortaya çıkıyor, Peki neden 1+1 ? 1+1 dairesi olanlar iyi kazanç elde ediyor, Çünkü Bolu’da ortalama 1+1 dairelerin aylık kirası 500 -500 TL arasında değişiyor, Bunun dışında saatlik ve günlük de olarak da kiralanabiliyor, Gelir elde etmek isteyen birçok kişi bu dairelerden satın alarak yüksek kazançlar sağlayabiliyor. Bu evleri kiralamanın en kolay yolu ise internet üzerinde yapılıyor.

Bu evleri sayısının gün geçtikçe artmasın vatandaşlar arasında da tedirginlik yaratıyor. Yakın çevrelerinde bu evlerin olmasından dolayı rahatsızlık duyan vatandaşlar aile bütünlüğünü bozacak 1+1 dairelerin yapılmaması gerektiğini buna karşı önlem alınması gerektiğini belirttiler. Son olarak da Karamanlı Mahallesi Muhtarı Necati Dinçer yapılan muhtarlar toplantısında “Aile mefhumunu ortadan kaldırdığı” gerekçesiyle 1+1 dairelerinin yapımının yasaklanmasını talep etti.    Bolu Takip Gazetesi

Previous Sinpaş, tecrübesini Suudi'lere aktaracak
Sonraki Beyaz Park Topkapı 60 ay kredi imkanı sunuyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Fatma Güldemet Sarı’nın 20 Şubat 2016 Silopi programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Fatma Güldemet Sarı’nın 20 Şubat 2016 tarihli  Silopi  programının ayrıntıları aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

Ankara Yenimahalle su kesintisi 25 Mayıs 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara Yenimahalle ilçelesinde 25Mayıs 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler

Ankara su kesintisi 20 Temmuz 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın bazı ilçelerinde 20 Temmuz 2015  tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Okmeydanı imar planlarına tepki

İstanbul 6. İdare Mahkemesi, Okmeydanı’nda kentsel dönüşümün yapılması amacıyla hazırlanan 1/5000’lik planları oy birliği ile iptal etti. Beyoğlu Belediyesi, Okmeydanı semtinde kentsel dönüşüm yapabilmek amacıyla 1/5000 ve 1/1000’lik planlar hazırladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin En Lüks Konut Projeleri

İstanbul’da lüks konut projeleri ardı ardına yükseliyor. Birbirinden iddialı projeler lüks severleri keyiflendiriyor. Lüksü satın almanın bedeli ise rezidanslarda 8 milyon Dolar’a, metrekare birim fiyatlardaysa 20 bin TL’ye kadar varıyor.(www.42maslak.com) 

Güncel Haberler

Konut alırken en çok hangi özellikler aranıyor

Ev alma süreci şüphesiz ki zor olduğu kadar da keyifli bir süreç.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.