1+1 daireler yasaklanmalı mı?

1+1 daireler yasaklanmalı mı?

İnşaat sektöründe 1+1 dairelerin sayıları gün geçtikçe artıyor.

Genelde yatırım amaçlı alınarak üniversite öğrencilerine kiraya verilen dairelerin, son dönemde fuhuş amaçlı da kullanılmaya başlandığı iddia ediliyor.

Bolu’da hızla büyüyen inşaat sektöründe 1 +1 dairelerin sayıları gün geçtikçe artıyor. Genelde yatırım amaçlı alınarak üniversite öğrencilerine kiraya verilen dairelerin, son dönemde fuhuş amaçlı da kullanılmaya başlandığı iddia ediliyor. 1+1 dairelerin son günlerde fuhuş amaçlı olarak günlük kiraya verildiği dedikoduları Bolu kamuoyunda konuşulurken,Karamanlı Mahallesi Muhtarı NecatiDinçer yapılan muhtarlar toplantısında “Aile mefhumunu ortadan kaldırdığı” gerekçesiyle 1+1 dairelerinin yapımının yasaklanmasını talep etti.

Özellikle Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz yıllarda yapılan operasyonlarda fuhuş mekânlarının 1+1 evler olduğu ve kolaylıkla kiralanabildiği ortaya çıkıyor, Peki neden 1+1 ? 1+1 dairesi olanlar iyi kazanç elde ediyor, Çünkü Bolu’da ortalama 1+1 dairelerin aylık kirası 500 -500 TL arasında değişiyor, Bunun dışında saatlik ve günlük de olarak da kiralanabiliyor, Gelir elde etmek isteyen birçok kişi bu dairelerden satın alarak yüksek kazançlar sağlayabiliyor. Bu evleri kiralamanın en kolay yolu ise internet üzerinde yapılıyor.

Bu evleri sayısının gün geçtikçe artmasın vatandaşlar arasında da tedirginlik yaratıyor. Yakın çevrelerinde bu evlerin olmasından dolayı rahatsızlık duyan vatandaşlar aile bütünlüğünü bozacak 1+1 dairelerin yapılmaması gerektiğini buna karşı önlem alınması gerektiğini belirttiler. Son olarak da Karamanlı Mahallesi Muhtarı Necati Dinçer yapılan muhtarlar toplantısında “Aile mefhumunu ortadan kaldırdığı” gerekçesiyle 1+1 dairelerinin yapımının yasaklanmasını talep etti.    Bolu Takip Gazetesi

Previous Sinpaş, tecrübesini Suudi'lere aktaracak
Sonraki Beyaz Park Topkapı 60 ay kredi imkanı sunuyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İncek 154 ada 4 parsel imar planı değişikliği

Gölbaşı İlçesi, İncek Mahallesi 154 ada 4 nolu parsele ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği 23/11/2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye genelinde Nisan’da 106 bin 348 konut satıldı

Satılan konut sayısı, geçen ay bir önceki aya göre yüzde 9, geçen yılın aynı ayına göre de yüzde 10,9 azaldı 

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Konut Fiyatları Yüzde 10.79 Arttı

GYODER Başkanı Torun, temmuzda endeksin yüzde 0.74 artış gösterdiğini belirterek, bu ay gerçekleşen fiyat artışlarının en çok 2+1 konut tipinde yüzde 1.04 olduğunu söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Vergi Cezasında Rekor Artış

Maliye Bakanlığı, vergi kayıp ve kaçağını önlemek için yaptığı çalışmalar sonucunda 2013 yılında Cumhuriyet tarihinin rekoruna imza attı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 20 Ocak 2016

20 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mamak Kıbrıs-Güneybayındır Revizyon İmar Planı askıda

Ankara Mamak Kıbrıs-Güneybayındır Revizyon İmar Planı 14 Aralık 2015 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.