1+1 daireler yasaklanmalı mı?

1+1 daireler yasaklanmalı mı?

İnşaat sektöründe 1+1 dairelerin sayıları gün geçtikçe artıyor.

Genelde yatırım amaçlı alınarak üniversite öğrencilerine kiraya verilen dairelerin, son dönemde fuhuş amaçlı da kullanılmaya başlandığı iddia ediliyor.

Bolu’da hızla büyüyen inşaat sektöründe 1 +1 dairelerin sayıları gün geçtikçe artıyor. Genelde yatırım amaçlı alınarak üniversite öğrencilerine kiraya verilen dairelerin, son dönemde fuhuş amaçlı da kullanılmaya başlandığı iddia ediliyor. 1+1 dairelerin son günlerde fuhuş amaçlı olarak günlük kiraya verildiği dedikoduları Bolu kamuoyunda konuşulurken,Karamanlı Mahallesi Muhtarı NecatiDinçer yapılan muhtarlar toplantısında “Aile mefhumunu ortadan kaldırdığı” gerekçesiyle 1+1 dairelerinin yapımının yasaklanmasını talep etti.

Özellikle Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz yıllarda yapılan operasyonlarda fuhuş mekânlarının 1+1 evler olduğu ve kolaylıkla kiralanabildiği ortaya çıkıyor, Peki neden 1+1 ? 1+1 dairesi olanlar iyi kazanç elde ediyor, Çünkü Bolu’da ortalama 1+1 dairelerin aylık kirası 500 -500 TL arasında değişiyor, Bunun dışında saatlik ve günlük de olarak da kiralanabiliyor, Gelir elde etmek isteyen birçok kişi bu dairelerden satın alarak yüksek kazançlar sağlayabiliyor. Bu evleri kiralamanın en kolay yolu ise internet üzerinde yapılıyor.

Bu evleri sayısının gün geçtikçe artmasın vatandaşlar arasında da tedirginlik yaratıyor. Yakın çevrelerinde bu evlerin olmasından dolayı rahatsızlık duyan vatandaşlar aile bütünlüğünü bozacak 1+1 dairelerin yapılmaması gerektiğini buna karşı önlem alınması gerektiğini belirttiler. Son olarak da Karamanlı Mahallesi Muhtarı Necati Dinçer yapılan muhtarlar toplantısında “Aile mefhumunu ortadan kaldırdığı” gerekçesiyle 1+1 dairelerinin yapımının yasaklanmasını talep etti.    Bolu Takip Gazetesi

Previous Sinpaş, tecrübesini Suudi'lere aktaracak
Sonraki Beyaz Park Topkapı 60 ay kredi imkanı sunuyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

TIMFED Genel Kurulu Toplanıyor

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) Genel Kurulu, yarın Ankara’da toplanacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Arhavi Sahil Dolgu Alanı Projesi

Artvin’in Arhavi ilçesinde yapımına başlanan ve Karadeniz’in iddialı sahil projelerinden “Arhavi Sahil Dolgu Alanı Projesi” kapsamındaki çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kocaeli’de 2B Arazilerine Rağbet Var

5 bin 338 hektar 2B arazisine sahip Kocaeli, geçtiğimiz yıl 2B arazisini değerlendirmek için en çok başvurunun yapıldığı iller sıralamasında ilk 15’te yer aldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 27 Ekim-2 Kasım’da Çevre Görevlisi Eğitimleri Düzenleyecek

 Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, çevre görevlisi ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla, “Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri kapsamında çevre görevlisi belgesi almak isteyenlere Antalya’da eğitim

Güncel Haberler 0 Yorum

Muş’da Bahar Temizliği

Muş Belediyesi’nin kış mevsiminin ardından başlattığı temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sorgun Sanayi Sitesine ATM Konulacak

Yozgat’ın Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş, Sorgun Sanayi Sitesine Ziraat Bankası ATM’sinin konulacağını belirtti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.